تانک کود پلیمری با پمپ تزریق کود و موتور همزن

تزریق کود محلول در آب با استفاده از سیستم آبیاری تحت فشار یکی از کارآمدترین روشهای کوددهی به اراضی می باشد. برای این منظور سیستم اتوماتیک تزریق کود با قابلیت تبدیل شدن به حالت دستی توسط شرکت مهندسی آبگیر حیات کرمان طراحی و تولید شده است.

لطفا برای ثبت سفارش وارد باشگاه مشتریان شوید

دستگاه شامل يک عدد مخزن پليمری با ظرفيت های مختلف (200-5000) ليتری، يک دستگاه همزن و پمپ تزريق با تابلو فرمان قابل برنامه ريزی مي باشد

مخزن از جنس پليمری انتخاب گرديده که نسبت به واکنش های شیمیایی کودها و اسيد مقاوم باشد. همچنین به منظور جلوگیری از سرریز شدن آب، قسمت ورودی مخزن مجهز به فلوتر مکانيکی گردیده تا با پر شدن مخزن بطور مکانيکی مسير ورود آب بسته و امکان سر ريز شدن آب ممکن نباشد. درب ورودی مخزن بصورت پيچی بوده که به آسانی باز و بسته مي شود. حتی الامکان سعي شده ارتفاع مخزن کم در نظر گرفته شود تا امکان تخليه کود به آسانی وجود داشته باشد. قسمت خروجی مخزن توسط لوله پليمری سوراخ کاری شده و با استفاده از اتصالات UPVC به پمپ تزريق وصل مي گردد. همزن تانک کود شامل يک عدد الکتروموتور 3 فاز و يا تک فاز 1500 دور در دقيقه که به گيربکس 1/15 کوپله شده و دور چرخش پره های همزن 150دور در دقيقه بوده و شافت همزن ميلگرد فولادی با پره های استیل بوده که امکان تعويض نيز ممکن مي باشد. پمپ تزريق از الکتروپمپ پليمری و یا استیل ضد اسید با قدرت حداقل يک اسب بخار و حداکثر 3 اسب بخار و با حداکثر ارتفاع 0-70 متر و حداکثر دبي 10/8 مترمکعب در ساعت يا 3 ليتر در ثانيه مي باشد .

روش کار: از لوله اصلی انشعابی معادل سايز ورودی مخزن کود گرفته و پس از نصب شيرفلکه، به وسیله لوله به ورودی مخزن وصل می گردد. حدود یک سوم ظرفيت مخزن را از آب پر نموده و مقدار کود موردنظر(کودهای محلول درآب) را داخل مخزن ريخته و بعد شير ورودی آب را باز نموده تا مخزن کاملاً پر از آب شود. سپس درب مخزن را بسته و زمان هم زدن کود را تنظيم و موتور را روشن کرده (حداقل 20دقيقه لازم است تا کود کاملاً در آب حل شود) بعداز اينکه کود کاملاً حل شد موتور تزريق روشن می شود. همزمان با هم زدن کودها بایستی عمل تزريق هم انجام شود (توجه حداکثر نصف مخزن که تخليه شد بايد موتور همزن خاموش شود). بعد از تزريق کامل کود و تخليه مخزن بهتر است مقداری آب داخل مخزن ريخته شود و با پمپ تزريق گردد که هم مخزن تميز شود و هم پمپ و لوله های رابط به خط اصلی عاری از کود گردد. تنظيم زمان همزدن و تزريق کود توسط تابلو فرمان ساخت شرکت آبگير حيات ممکن شده و شرح کار به اين صورت است که ابتدا کليد روی تابلو را روی حالت اتوماتيک گذاشته و توسط 3 عدد تايمر ديجيتالي موجود در تابلو زمان همزدن و زمان روشن شدن پمپ تزريق و مدت زمان کار پمپ تزريق تنظیم می گردد.

  • اندازه -
  • رنگ -
  • جنس -
  • نام عمومی -
ارتباط با مشتریان آبگیر حیات